Ofis Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli? Ofis Taşıyacaklara Tavsiyeler

Ofis Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli? Ofis Taşıyacaklara Tavsiyeler

Belirli bir sürenizi geçirmiş olduğunuzu olduğunuz ofisinizden artık taşınma kararı aldınız. Aslında bu evden eve nakliyattan farklı olmayan, hemen hemen aynı zorlukları barındıran ve dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Belki evinizdeki kadar kalabalık ve iç içe geçmiş, sökülmesi zor olan eşyalarınız ofisinizde olmayabilir ama yine de dikkatli bir eşya planlaması yapmak oldukça mühimdir. Şimdi, sizler için hazırlamış olduğumuz Ofis Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli Ofis Taşıyacaklara Tavsiyeler adlı derlememize hemen geçelim.

İçerik

Ofis Taşıma Planı Nasıl Yapılır?

Ofisinizden taşınmanıza bir hafta gibi bir süre kala kesinlikle yapacaklarınızı not almalısınız. Bu, unutma durumlarının önüne geçecek en önemli ve etkili çözüm yollarındandır. Ayrıca şu gibi detaylara mutlaka notlarınız arasında yer vermelisiniz:

  • İşler açısından önemli olan evrakları ayrı bir yer toplayıp, herhangi bir problemden dolayı kaybolmasını, karışmasını ve zarar görmesini önlemek
  • Bilgisayar, Televizyon ve Yazıcılar gibi değerli ve kırılma ihtimali olan eşyaları ayrı şekilde paketlemek.
  • Yeni Taşınacağınız ofise sığmayacak eşyaları uygun şekilde değerlendirmek ya da elden çıkarmak
  • Eğer kutulama işlemlerini sizler yapacaksanız balonlu naylon ile eşya güvenliğini sağlamak
  • Nakliye firmasına konum, kat ve eşya yoğunluğu gibi bilgileri önceden bildirmek

Bu ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek pek çok şeyi not alabilirsiniz.

Ofis Taşıma Öncesi Paketleme Nasıl Yapılır?

Ofislerde pek çok değerli eşya bulunabilmektedir. Bunlar başlıca Bilgisayar gibi değerli eşyalardır.  Eğer bu gibi eşyaları kolileyeceksiniz mutlaka balonlu naylon kullanın. Hatta tam bir sağlamlık için aralara kullanılan bez parçalarından destek bariyerler sağlayın. Bunlar sallanma ya da çarpma durumun eşyalarınızı koruyacaklardır. Aynı şekilde bantlama aşamasını da 2 kat olarak yapmanız daha iyi bir taşıma işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Eğer kolilemeyecekseniz de balonlu naylon ile bilgisayar gibi eşyalarınızı iyice sarıp bantlayın hatta etrafına koruyucu olması açısından kalın örtüler örtün Masa ve dolap gibi eşyalarınız bulunduğunuz binadan çıkamayacak genişlikteyse sökülme aşamasını önceden halletmeniz gerekmektedir. Ayrıca eğer isterseniz nakliye firmamız bu işlemi sizler için gerçekleştirmektedir.

Şehirler Arası Ofis Taşıma

Şehirler arası nakliyat işlemlerinin en önemli ayaklarından bir tanesi de ofis taşımadır. Firmalar özellikle büyük şehirlerde ofis açmak istediklerinde ya da diğer illere şubelerini açmak istediklerinde bu yönteme çok sık başvurmaktadırlar. Ayrıca bazı nakliyat firmaları da ofis taşıma ücreti için fazladan para kazanmak amacıyla fahiş fiyatlar isteyebilmektedir. Bu sebeple nakliyat firmanızı seçerken dikkatli ve işini düzgün yapan firmaları araştırmanız önemlidir. Bu işte tecrübe edinmiş ve sizlere pek çok olanak sunan nakliye firmaları ile çalışmayı ihmal etmeyin.

 Ofis Taşımacılığında Nakliye Firmasının Önemi

Evden eve nakliyat hizmeti gibi Ofis taşıma hizmeti de önem verilmesi gereken bir işlemdir. Hatta taşınacak eşyaların iş ile ilgili olmasından ve yaşanacak aksiliklerde firmayı zarara uğratabilecek olmasından dolayı daha bir özverili çalışılması gerekmektedir. Bu sebeple hem işinizi aksatmayacak kadar hızlı ve düzenli hem de ekstra ücretler istemeyecek kadar etik bir nakliye firması aramanız çok önemlidir. Ayrıca nakliye firmasıyla önceden görüşüp araç boyutları, çalışan nakliyeci sayısı ve eşya paketleme işlemi yapıp yapmadığı hakkında bilgi alarak ve bilgilendirme sağlayarak işlemleriniz için bir rota oluşturabilirsiniz.

Ofis Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli Ofis Taşıyacaklara Tavsiyeler adlı yazımızda bahsettiğimiz gibi nakliye firmasına önem vermeniz işlemin en önemli kısımlarındandır. Bu sebeple güvenilir hızlı ve uygun fiyatlı tecrübeli bir ekiple çalışmak ya da aklınıza takılan sorular hakkında bilgi edinmek için hemen bizimle dakikalar içerisinde iletişim kurun.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir