Taşınma süreci her aşamasıyla çeşitli yorgunluklara sebebiyet veren bir işlemdir. Özellikle şehirler arası nakliyat gibi başka bir şehirde yaşayacaksak bu işlerin zorluğu artmaktadır. Hepimiz genellikle yeni evimizin taşınmadan önceki temizliği ve eşyaların nakliyesi derken önemli olan bir diğer aşamayı kaçırıyoruz. Bunlar ise evin dekorasyon aşamalarıdır. Özellikle satın aldıysanız keyfinize pek çok alanda değişiklik yapabilirsiniz. Ancak kiradaysanız ev sahibi ile görüşmeniz yararlı olabilir. Her iki durumda da evdeki hoşunuza gitmeyen ve değiştirmek istediğiniz şeyler olabilir. Bu dekorasyon çeşitlerinden bir tanesi ise banyodur. Şimdi gelin Yeni Taşındığımız Evin Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Bakalım.

Küçük Banyolar İçin Tasarım Fikirleri

Yeni taşındığınız evin banyosunun boyutu bu aşamada çok önemlidir. Küçük bir banyo alanınız varsa doğal olarak yapabilecekleriniz de sınırlı sayıda olacaktır. Örneğin küçük banyolarda verebileceğimiz en iyi tavsiye tasarruflu ve kullanışlı bir ortam yaratmanızdır. Duşa kabin gibi sonradan yaptıracağınız alanlarınızı geniş değil de ortalama seviyede tutup diğer alanları tasarruflu kullanmalısınız. Eğer yeteri kadar alan ayırırsanız belki çamaşır makinenizi bile böyle bir alana koyarak evinizin alanları için tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca eğer çamaşır makinenizi banyoya sığdırdıysanız özel aparatlar ile kurutma makinesini de hemen üstünde kullanabilirsiniz.

Banyo Tasarım Fikirleri

  • Lavabonuzu eğer yeni taktıracaksanız ve alanınız kısıtlıysa mutlaka tasarruf amaçlı şık ama küçük modelleri tercih edin. Eğer normal boyutlarda bir banyonuz varsa dilediğiniz gibi bir tasarım yapın. Ancak duvar desenlerinizle uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Banyolarınız geniş olsa bile duvara monte edilebilen raflardan faydalanabilirsiniz. Bu raflar hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Hem zemin alanınızda yer kaplamazken hem de eşya depolamanız için sizlere olanak sağlayacaktır.
  • Eğer keyfinize düşkünseniz ve müzik dinlemeyi çok seviyorsanız ufak hoparlör takımlarını banyonuzda kullanabilirsiniz. Bunları seçerken suya dayanıklı olarak seçmeniz çok önemlidir.
  • Banyo için Avize seçeceksiniz bunun banyonuzun genel rengine ve musluk lavabo gibi şeylerin rengine uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Pek çok yerde çok uygun fiyatlara bulunan askılıklar ile bornoz gibi eşyalarınızı çok şık şekilde asabilirsiniz. Bunları uygun duvar alanında kullandığınızda banyonuzu daha dolu gösterecektir. Ayrıca alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bu gibi önerilerle banyonuzu hazırladıktan sonra nakliye işlemi gerçekleştirmek isterseniz hemen bizlere ulaşabilirsiniz. Sektörün en eskilerinden olan firmamız sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır.