Eşya Depolama İşlemi Nedir? Eşya Depolama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya Depolama İşlemi Nedir? Eşya Depolama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En az nakliye hizmeti kadar tercih edilen hizmetlerden bir tanesi eşya depolamadır. Ülke değişikliği, iş yerinin belirli bir süre kapalı kalacak olması ya da evlenecek çiftlerin henüz evlerini tutmadığı ama eşyalarını aldığı süre zarfında tercih edilen bu işlem özellikle işin ehli ve titiz bir firma ile çalışıldığında gerçekten rahatlatıcı bir olaydır. Şimdi sizler için hazırladığımız Eşya Depolama İşlemi Nedir Eşya Depolama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı yazımıza hemen geçelim.

İçerik

Eşya Depolama Nedir?

Eşya depolama kısaca, nakliyat firmalarının ya da sadece bu işi yapan firmaların eşyalarınızı alıp depolarında saklamasıdır. Bu işlem zarfında karşılıklı olarak bir anlaşma yapılır ve eşya adedi, depoda kalacağı süre gibi ayrıntılar ile belirli bir ücret hususunda anlaşılır. Sizler de bu süreçte kendi düzeninizi ayarlayıp tekrar eşyalarınıza güvenle kavuşursunuz.

Eşya Depolama Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Eşya depolama çok farklı durumlarda tercih edilebilen işlemlerdendir. Ancak sizler için 3 başlıca etmen sayabiliriz. Bunlar:

  • Evlilik Döneminde Eşya Depolama

Hepimiz biliriz ki evlilik döneminde kimse henüz oturmayacağı eve boşa kira ödemek istemez. Bu sebeple çok daha düşük ücretlere eşyaları depolama hizmeti kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. İster tüm eşyalarınızı bir seferde alın, isterseniz parça parça alıp depodaki alanınıza koyun. Belirteceğiniz durumlara göre eşya depolama uzmanları sizlere mutlaka yardımcı olacaktır.

  • Ofis Kapatma / Kısa Süreli Ofis İşlerinde Eşya Depolama

Maddi durumlar ya da ofisi başka bir şehre taşıma gibi dönemlerde birkaç ay iş durumunuzu durdurmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda boşa fazladan ücret ödemek istemezseniz veya ofisinize bu süre zarfında başka birileri taşınacak ise ofis eşyalarınızı güvenle nakliyat firmalarına depolama için bırakabilirsiniz. Uzun süreli veya kısa süreli ofis eşya depolama hizmeti belirtmiş olduğunuz süre zarfına göre ayarlanacaktır. Bu süreçte sizde diğer işlemleri kafanız rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

  • Ülke Değiştirme

Özellikle Türkiye’de kirada oturup başka bir ülkeye uzun süre gidecek olanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri eşya depolamadır. Boşuna kira ücretleri ödemek istemeyen ama eşyalarını atmaya kıyamayan, hatırası bulunan kişiler güvenle depolama hizmetinden faydalanabilirler.

Eşya Depolama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolamada en önemli husus eşyalarınızın nasıl muhafaza edildiğidir. Televizyon veya beyaz eşya gibi kolay kırılabilecek olan eşyalarınızın nasıl korunacağı hakkında mutlaka bilgi almalısınız. Ne çeşit bir paketleme uygulandığını, deponun yeterince geniş olup olmadığını ve ne tür bir araç ile taşınacağını sorup bu doğrultuda sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Eşya depolama öncesi firmaya eşya adediniz ve ortalama olarak saklanmasını istediğiniz süreyi belirterek işlemleri netliğe kavuşturmanız da önemli bir diğer husustur. Çünkü işletmeler depolarını sizin ayırdığınız süre zarfında diğer kişilere kapatacaktır.

Eşya Depolama Ücretleri Nasıl Belirlenir

Eşya depolama ücretleri ortalama olarak belirtmiş olduğunuz eşya adedi ve depoda kaplayacağı alan hesap edilerek belirlenir. Buna ek olarak eşyanın depoya olan uzaklığı ve nakliye masrafları da dahil edilir. Aylık bazda hesaplanan ücretler belirlenir ve ek olarak bırakmak istediğiniz süreler belirttiğiniz takdirde ücretlendirme devam eder.

Eşya Depolama Firması Nasıl Bulunur

Pek çok nakliye firması bu işlemi verdiğini söylemektedir. Ancak unutmayın ki bu iş bir depo ayarlanıp eşyaların üst üste dizilmesi işi değildir. Güvenli şekilde eşyaların depoya taşınması kadar burada korunması ve başkalarının eşyaları ile temas edip karışmaması da önemlidir. Bu gibi ince detayları sizler sorarak öğrenmelisiniz. Ayrıca firmanın deposunun genişliğini, araç kasa genişliğini ve nasıl bir ambalajlama işlemi yaptığını mutlaka sorunuz. Bu gibi sorular doğrultusunda net bir karar verebilirsiniz.

Eşyalarınızın sağlamlığını sizler kadar düşünen, özenle paketleyip ambalajlayan ve üstelik her istediğiniz zaman gelip görmenize imkân sağlayan titiz bir firma ile çalışmak isterseniz Kartal Evden Eve Nakliyat sizlere bu hizmeti sağlamaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir