Pratik Ev Taşıma Önerileri

Pratik Ev Taşıma Önerileri Kartal da taşınma planınınız varsa bu öneriler sizlere oldukça avantaj sağlayacaktır. Herkes taşınma işleminde tecrübeli olmayabilir. Herkes de çok sık taşınmaz. Yazımızda bir çok detayı sizler için listeledik. Bu sıralamaları takip edip uygulamanız sizlere hem zaman yönünden hemde fiziki güç bakımından kolaylık sağlayacak olup ayrıca daha az taşınam sırasında strese maruz kalmamızı sağlayacaktır. Pratik ev taşıma önerilerimiz 2019 yılı nakliyat planlamasını kapsamakta olup belirli aralıklarla güncellenmektedir. Sizlerde dilerseniz Pratik ev taşıma için önerilerinizi bizlere yazabilirsiniz.

İlk önce işe yeni taşınacağınız evinize gidecek eşyaları belirlemek olacaktır. Bir çok kişi yeni evinde kullanmayı planlamadığı eşyaları dahi nakliye etmektedir. Bizim önerimiz hem taşınmayı kolaylaştırın hemde gereksiz, kullanmadığınız eşyalarınızdan kurtulun. Ayrıca bu tür eşyaları çöpe atmanız da gerekmez. Kısa bir araştırma ile bu tür eşyaları bağış yapabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

pratik ev taşıma önerileri

Eşyalarınızın listesini Yapın

Yeni adrese gitmeyecek eşyalarını diğer eşyalardan ayırdıktan sonra kalanların tümünün listesini yapınız. Çok fazla vaktinizi almayacak olan bu liste size nakliyat sırasında büyük bir kolaylık sunacaktır. Eşya listesi sadece sizlere taşınma sırasında değil Kartal evden eve nakliyat firmasından fiyat teklifi alırken de yardımcınız olacaktır. Son olarak da yeni taşındığınız adreste eşyaların eksik veya tam olup olmadığınıda bu liste üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Taşınma Planı Yapın

Taşınma öncesinde bazen insanlar oldukça kararsız kalır. Hazırlıksız durumlarla karşılaşan binlerce insan vardır. Eğer bir planınız yomda bir anda bir iki gün içinde taşınabilirsiniz. Bu nedenle kesinlikle bir taşınma planınız olması gerekir. Hiç bir plan yapmazsanız nakliyat firmasından, eşyaların mevcut durumuna ve yerleşime kadar bir çok konuda sorun ve sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Nakliyat Firması ile Koordinasyon

Kartal nakliyat firmalarından biri ile anlaşmanız halinde sizlere firma ile koordinasyon sağlamanız için aşağıdaki listeyi hazırladık. Pratik ev taşıma önerileriniz arasında nakliyat firması oldukça büyük bir teşkil eder.

  • Tüm eşyalarınızın resimlerini mutlaka çekim nakliyat firmasına gönderin.
  • Evinizdeki oda sayısını ve yeni taşınacağınız evdeki oda sayısını nakliyat firmasına bildirin.
  • Nakliyat firması paketleme ve ambalajlama yapacak mı? Bu sorunun cevabını mutlaka firmanızdan isteyiniz.
  • Taşınması düşübülen ve taşınacak yeni evin hangi katta olduğunu mutlaka belirtin.
  • İki binada da taşıma için asansör olup olmadığını öğrenin

Bir çok kişi nakliyat firmaları ile sorunlar yaşayabilmektedir. Bunun genelde nedenlerinden biri doğru ve net bilgilerin karşılıklı verilmeyişi olabilir. Bu nedenle ne kadar eşya olduğundan ve nakliyat firmasından beklentiniz hakkında her detayı konuşun.

Her şey tamamsa sorunsuz bir nakliyat ve taşınma sizleri bekliyor olacak. Ancak daha önce taşınma yapmadıysanız Pratik Ev Taşıma Önerileri hakkında internette bir çok video bulabilir ve izleyebilirsiniz. Şehirler arası nakliyat için hemen bir göz atın.

Ev Taşımanın Püf Noktaları