Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Ev Taşırken Hangi Malzemeler Lazım Olur? Sağlam Kolileme Nasıl Yapılır?

Oturmuş olduğunuz evden, bir başka eve taşınma döneminde bir kaç gününüzü nakliye işlemleri için ayırmanız gerekebilir. Tüm bu süreç kendi evinizdeki eşyaları derleyip toplamaktan, yeni evinize tüm eşyaları düzenli şekilde yerleştirene kadar geçen zamanı kapsamaktadır.

Taşınma öncesi karar kıldığınız nakliye firması dairenize gelmeden önce sizlere de düşen bazı işler bulunmaktadır. Nakliye hizmeti sağlayan firmalar Televizyon, Buzdolabı gibi eşyaları isteğiniz doğrultusunda kendileri paketleyip dikkatli şekilde götürürler. Fakat kıyafetleriniz, tabak çanaklarınız ve özel eşyalarınız genellikle sizlerin hazırlaması gereken eşyalardır. Nakliye firmaları bu gibi işlemlerle uzun sürmesi ve kişisel olması nedeniyle pek ilgilenmek istemezler. Peki ev taşırken hangi malzemeler gereklidir ve hızlı taşınmanın püf noktaları nelerdir gelin bir göz atalım.

Taşınma Sürecinde Gerekli Olan Eşyalar

Hayat kurtaran ve hazırlık aşamasında sizleri zamanda büyük tasarruf ettiren en önemli başlıca eşyalardan başlayalım;

Koli: Koli deyip geçmemek gereklidir. Eşya planınıza ve tahmini olarak kaç koliye ihtiyacınız varsa mutlaka biraz daha fazlasını almaya özen gösterin. Çünkü eşyalarınız kolilere yerleştirme aşamasında çok daha fazla yer kaplayacaktır. Bunu sizlerde fark edeceksiniz. Bu konunun dışında kesinlikle farklı boyutlarda koliler almaya özen gösterin. Genel olarak orta boy koli alacaksanız birkaç tanede büyük boylardan alın. Çünkü bazı eşyalarınız ebatlarından dolayı kolilere sığmayabilir ve sizlere ekstra bir yük oluşturabilir.

Koli Bandı: Koli Bandı bir diğer önemli husustur. Piyasa da çok fazla marka ve modelde koli bantları satılmaktadır. Bizim tavsiyemiz birkaç lira daha fazla para verip en iyi koli bandından almaktır. Çünkü kolilerin taşınması sırasında oluşabilecek herhangi bir bant yırtığı eşyalarınızın düşmesine ve kırılabilmesine yol açmaktadır.
Makas: Orta kalite bir makas tercih etmeniz yeterli olacaktır. Taşınmadan önceki gün evdeki makaslarınızı mutlaka kontrol edin ve körelmiş makasların yerine yenisini almayı ihmal etmeyin.

Koli Kalemi: Kırılabilecek eşyalarınız için koli kalemi mutlaka lazım olacaktır. Nakliye firması veya yardıma çağırdınız arkadaşlarınızın hangi kolinin daha dikkatli taşınması gerektiğini bilmesi çok önemlidir. Bu, o kolilere ekstra bir özen göstermelerini sağlayacaktır. Bu nedenle koli kalemi ile kolilerinizin üstüne kırılabileceğini belirteceğiniz bir yazı yazabilirsiniz.

Gazete ve Kağıt Türevi: Gazeteler ve kağıtlar özellikle kırılabilme ihtimali olan eşyalarınız için çok önemlidir. Bu eşyalarınızı ayrı ayrı bu kağıtlara sarabilir ve ayrıca kolilerin boşluk kısımlarına bunları doldurarak destek oluşturabilirsiniz.

Balonlu Naylon: Halk arasında bilindiği ismiyle PatPat’lar taşınma sürecinizi güvenli bir hâle getirecektir. Bu naylonlar tabak çanaklarınızı ayrı ayrı sarmanıza yardımcı olabileceği gibi kolilerinizle eşyalarınızın temas ettiği son alana koyularak kolilerin darbe alması durumunda tam koruma sağlayacaktır.

Taşınma döneminde hayat kurtaracak başlıca malzemeleri anlattığımız bu yazımıza ek olarak nakliye firması seçerken mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz. Sizin onca uğraş ile hazırladığınız kolilerinizi dikkatli şekilde taşıyacak bir firma bulmanız çok önemlidir. Dilerseniz Kartal Evden Eve Nakliyat ile eşyalarınızı güvenle taşıttırabilirsiniz.

Hemen şu anda ana sayfamızdan NAKLİYAT TALEBİ kısmına basarak istek gönderebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir