Yeni Taşınılan Evdeki Küf Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Evcil Hayvanı Olanların Nakliye Dönemi Dikkat Etmesi Gerekenler

Taşınma süreci çoğu yönden yorucu bir süreç olabiliyor. Üstelik eğer şehirler arası nakliyat yaptıracaksanız süreç biraz daha uzayabiliyor. Nakliyat işlemi her ne kadar kısa bir süre alsa da birkaç günlük işler bile insanın gözünde büyüyebiliyor. Bu sebeple planlı programlı bir hazırlık yapılmasını tüm yazılarımızda sizlere aktarıyoruz. Ancak istisnai ve daha da önemli olan bir durum vardır. Bu durum evcil hayvanları olan kişiler için dikkat edilmesi gereken bir aşamadır. Evcil hayvanlarımız taşınma döneminde en az bizim kadar stres yaşarlar. Bunun başlıca sebebi yeni bir ortama gidecek olmalarını hissetmeleridir. Hem taşınma öncesi hem de sırasında sizlerin işlerinizi zorlaştırabilirler. Bu sebeple Evcil Hayvanı Olanların Nakliye Dönemi Dikkat Etmesi Gerekenler adlı bir içerik hazırladık keyifli okumalar dileriz.

Evcil Hayvanı Olanlar Taşınırken Neler Yapmalı?

Unutmamalısınız ki evcil hayvanlarımız her ne kadar uysal olsalar da taşınma gibi dönemlerde etraftaki hareketten dolayı huysuzlanabilmektedir. Bu sebeple taşınma işlemlerine tam olarak başlamadan önce evinizin müsait bir odasında ona bir yer yapmalısınız. Buraya hayvanınızın temizlik malzemelerini ve maması, suyu gibi eşyaları koymalısınız. Bu onun daha sakin kalmasına sebebiyet verecektir ve ayakaltında sizi engellemesini önleyecektir. Ayrıca yeni evinize onu götürürken nasıl gideceğinizi belirleyip ona göre bir taşıma çantası ayarlamaya çalışın.

Taşınma günü pencerelerin ve kapıların açık olabilme ihtimaline karşı evcil hayvanınızın odasında olup olmadığını kontrol edin. Çünkü kapıyı açık görmesi durumunda kaçmaya yeltenebilir. Bunun yanı sıra nakliye çalışanlarına evinizde bir kedi, köpek vs. olduğunu bildirin ve yaşanabilecek aksiliklerin önüne önceden geçmiş olun.

Yeni Eve Taşındıktan Sonra Kedi-Köpek Gereksinimleri

Evcil hayvanlarınızın yeni eve alışmaları için onlara zaman tanımalısınız. Gösterebileceği saldırgan tavırları sabırla karşılamalısınız. Yemeğini, suyunu ve tuvalet ihtiyaçlarını aynı eskisi gibi karşılamalasınız. Bu süreç zarfında zamanla yeni eve alışacaktır. Yeni evinize eşyaları taşımaya başladıysanız aynı taşınmadan önceki gibi evcil hayvanınız için bir oda ayarlamaya çalışın. Bu hem eve alışması için iyi bir başlangıç olacak hem de ayakaltında durmasını önleyecektir. Ayakaltında olmaması önemlidir çünkü taşınılan ağır eşyaların bir anlık hata ile can dostlarımızın üstüne düşürülmesi geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına yol açacaktır. Aynı zamanda nakliye ekibini zorda bırakarak taşınma sürecini uzatacaktır. Eğer imkânınız varsa hem taşınma öncesi süreçte hem de taşınma günü evcil hayvanınızı bir yakınınıza bırakabilirseniz çok rahat bir evden ve nakliyat süreci geçireceksiniz.

Sizler de kedi köpek gibi evcil hayvan taşıması konusunda önceden tecrübe etmiş bir nakliye ekibi arıyorsanız Kartal Evden Eve Nakliyat her zaman şehirler arası ve şehir içi taşımacılıkta yanınızda olacaktır. Hemen iletişime geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir