şehirler arası taşımacılık

İlk Defa Ev Taşıyacakların Dikkat Etmesi Gerekenler – Ev Taşıma Tüyoları

Ev taşıma süreci hiç taşınmamış ve işin zor kısmını görmeyen kişiler için kolaya indirgenebilir. Ancak sürecin sürekli içerisinde olan ve birkaç yıl içinde pek çok kez taşınan kişiler bilir ki ufak ufak görünen problemler birikip çok yoğun birkaç gün geçmesin sebep olur. Hazırlık aşamalarından tutun da yeni eve eşyaları götürecek nakliye aracı bulana kadar geçen süreç bu döneme dahil edilebilir. Bu nedenle bugünkü yazımızı daha öncesinde taşınma tecrübesini bire bir yaşamamış ve bu konuda az bilgisi olan kişiler için hazırladık. Şimdi gelin İlk Defa Taşınırken Neler Yapmanız Gerekiyor bir bakalım.

 

Taşınma Öncesi İş Planlaması

İşin kilit noktası her şeyin önceden planlanıp not alınmasıdır. Eğer yapacağınız iş sıralamasını kâğıda döküp not almazsanız taşınma döneminde oluşacak kargaşa sırasında neyi nasıl yapacağınızı karıştırabilirsiniz. Bu nedenle eşya paketlemeden yeni eve yerleşme aşamasına kadar her şeyi not alın. Örnek olarak notunuzu şu şekilde alabilirsiniz

1 Ocak günü eşya paketlemesi yapılacak, kişisel ve günlük hayatta olan eşyalar ayrı bir şekilde tutulacak. Ayrıca kırılabilme ihtimali olan eşyalar için Balonlu Naylon almalıyım

2 Ocak günü yeni evi temizleyip önden gidecek birkaç ufak eşyayı yanımda götürmeliyim

3 Ocak günü nakliye firması saat 12.00’da gelecek bu nedenle birkaç saat önce sokakta park yeri ayarlamaya çalışmalıyım.

Bu ve bunlar gibi pek çok şeyi not olarak yazmanız fark edeceksiniz ki sizi de rahatlatacaktır.

 

Mobilyaların ve Beyaz Eşyaların Ölçülmesi

Eski evinizde ki alanlar dolayısıyla mobilyalarınız çok rahat sığıyor ve herhangi bir sorun yaratmıyor olabilir. Ancak yeni evinizde ki mutfak ya da salon gibi alanlar daha ufak olabilir bu sebeple mobilyalarınızın uzunluğunu ve genişliğini ölçmeniz oldukça yararlı olacaktır. Bu doğrultuda planınızı yapabilir ve belki uymayan boyuttaki eşyalarınızı başka şekilde değerlendirebilir ya da satıp ufak boyutlarda başka bir eşya alabilirsiniz. Ya da farklı bir durum olarak yeni mobilyalar alacaksanız yeni evinizin ölçülerinde alabilirsiniz. Her türlü koşulda ölçümlü işlem yapmak sizleri daha az stres ve sıkıntıya sokacaktır.

 

Taşınma Öncesi Temizlik

Yeni evinizi taşınma öncesi temizlemek sizleri çok rahatlatacaktır. Özellikle yeni evinizde önceden birileri oturmuş ve sonrasında temizlenmediyse oldukça pis olma ihtimali vardır. Farklı bir gerekçe olarak ise eğer evin bazı bölümlerini tadilat yaptırdıysanız yine temizlemeniz gerekmektedir. Nasıl olsa eşyalarımı buraya getirirken hep tozlanacak en son temizlik işlerini yaparım derseniz bu, iş yükünüzün artmasını ve derinlemesine temizlik yapmanızı imkânsız kılmasını sağlayacaktır.

 

Yeni Evin Taşınmadan Önceki Halini Belgeleyin

Kiracı olarak taşınıyorsanız bu önemli bir konudur. Yaşanabilecek aksilikler doğrultusunda mağdur olmamak için evinizin taşınmadan önce boş haliyle her köşeden fotoğraflarını çekin. Mutfak rafları ve kapılar gibi pek çok alanı belgeleyin. Ev sahibiniz herhangi bir durumdan ötürü sizi suçlu gösterdiğinde bu belgeleri ona sunarak kendinizi haklayabilirsiniz.

 

Güvenilir Bir Nakliye Firması Bulmaya Çalışın

Eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınması çok mühimdir. Bu sebeple hemen ilk bulduğunuz nakliye firması ile anlaşmayın. Bir araştırma gerçekleştirin ve bu iş de tecrübe edinmiş, güzel geri dönüşler sağlamış, işini profesyonel ve bütçe dostu şeklinde yapan bir firma ile anlaşın. Yanlış bir seçim yapmanız hem zaman açısından hem de maddi açıdan sizi pek çok sıkıntılı sürece çekebilir.

Eğer sizler de binlerce müşteri ile çalışmış, uygun fiyatları ile yüz güldüren, işinde sektör liderleri arasında bulunan bir firma arıyorsanız hemen Kartal Evden Eve Nakliyat’ı inceleyin. Firmamız temiz ve hızlı nakliyatı en iyi şekilde sunmak için daima hizmetinizde bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir