Yeni Taşınılan Evdeki Küf Lekeleri Nasıl Temizlenir?

İstanbul’dan Taşınmak – İstanbul’a Taşınmak İçin Nedenler

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul, kimilerinin kaçmak istediği kimilerinin de taşınmak istediği şehirler arasında’dır. Herkesin kendince haklı sebepleri olan bu durumda insanların temel nedenini bu yazımızda ele alacağız. İstanbul’da yaşayan pek çok kişi artık bu şehirden daha sakin bir şehre taşınmak istiyor. Diğer taraftan da özellikle Anadolu kentlerinden ve Karadeniz’den ise İstanbul’a ilgi çok büyük. Bu sorunun tüm yanıtlarını şimdi İstanbul’dan Taşınmak İstanbul’a Taşınmak İçin Nedenler adlı yazımızda ele alacağız.

İstanbul’dan Taşınma Nedenleri

Öncelikle taşınmak isteyenlerin en başlıca nedenlerini ele almak istiyoruz. Bu düşüncede ki insanların büyük çoğunluğunun uzun sürelerdir İstanbul’da yaşadığını belirtmek isteriz. Kısaca nedenleri ise şunlardır:

  • Kalabalıklaşma: Bu neden en baş sıralarda yer almaktadır. Şehir halen daha giderek artan bir nüfusa sahiptir. Ayrıca hem üremeden dolayı hem de göç almasından dolayı konut ve temiz hava alacak bölge neredeyse hiç kalmamıştır. Bundan bunalan insanlar da ilk olarak taşınmak için bu sebepten bahsetmektedir.
  • Hava Kirliliği: Nüfus artışı ile birlikte İstanbul’un ormanları git gide konut yapımına teslim olmuş durumdadır. Özellikle şehrin tam merkezinde doğal ortam bulmak artık çok zordur. Bu sebeple arabaların egzozları gibi başlıca sebeplerle çevre aşırı derece de kirlenmiştir.
  • Gürültü: Bir diğer önemli konu ise gürültüdür. Özellikle belli bir yaştan sonra gürültüden kaçmak isteyen insanlar için bu çok etkili bir nedendir.
  • Deprem Bölgesi: Hepimizin bildiği gibi İstanbul bir deprem bölgesidir. Beklenen depremin de çok yüksek derecelerde olmasından dolayı imkânı olanlar şehirden kaçma planları yapmaktadır.
  • Pahalılık: Hem konut açısından hem de gıda gibi sebeplerden dolayı İstanbul Türkiye’nin en pahalı şehridir. Bu sebeple daha uyguna daha doğal ürünlere ulaşmak isteyenler şehri terk etmek istemektedir.

İstanbul’a Taşınmak İçin Başlıca Sebepler

İstanbul’dan taşınmak isteyenler gibi İstanbul’a taşınmak isteyenler de bir hayli fazladır. Özellikle son 15 yıllık süreçte çok daha fazla artan göç alma durumu son yıllarda ekonomik durumlar nedeniyle azalmış olsa da hala daha devam etmektedir. Başlıca nedenler şunlardır:

  • Ekonomik Sebepler: Özellikle başka kentlerde yaşayıp işsizlik sıkıntısı yaşayanlar çok daha fazla seçenek olan İstanbul’a yeni bir iş bulma umuduyla göç etmektedir.
  • Metropol Yaşantısı İsteği: Özellikle maddi durumu iyi seviyelerde olan kişiler için İstanbul daha iyi bir yaşam sağlamak amacıyla tercih edilebilmektedir.
  • Şehir Güzelliği: Her ne kadar tam anlamıyla yaşayamıyor olsak da Boğaz, tarihi mekanlar ve sahil şeritleri gibi yerler dolayısıyla İstanbul pek çok kişiyi cezbetmektedir.
  • Eğitim: Ülkenin en iyi üniversitelerinden bazıları bu bölgede bulunmaktadır. Bu sebeple özellikle genç kuşak tarafından tercih edilmektedir.
  • Özgürlük: Her bölgesi olmasa da İstanbul’un bazı bölgeleri istediğiniz şekilde giyinip yaşam tarzınız nasılsa yansıtabileceğiniz noktalardandır. Hiç kimsenin kimseye laf etmediği ve karışmadığı bu sebepten dolayı da şehir tercih edilmektedir.

Sizlerde İstanbul’dan taşınacak ya da İstanbul’a taşınacaksanız şehirler arası nakliye hizmetimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Hemen bizlerle iletişime geçin ve detaylı tüm bilgileri öğrenin.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir