Kış Aylarında Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış Aylarında Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınma işlemleri çok büyük oranla İlkbahar, Yaz veya Sonbahar gibi havanın daha sakin olduğu dönemlerde tercih edilmektedir. Bu dönemlerde hem eşyaların ıslanma gibi zarar görebileceği durumlarda korunması sağlanırken hem de taşıyan kişiler için rahat bir nakliye sürecinin gerçekleşmesi sağlanır. Özellikle kış aylarında yokuşlu sokaklarda buzlanma riskine karşı pek çok problem yaşanabilmektedir. Bu nedenle taşınmış olduğunuz konum da nakliye açısından çok önemlidir. Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz Kış Aylarında Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı içeriğimize hemen göz atalım.

Kışın Taşınmanın Avantajları ve Dezavantajları

İlk duyduğunuzda Kışın taşınmanın avantajı mı olur? Diye düşünebilirsiniz. Ancak aklımıza ilk başta gelmeyen birkaç avantaj bulunmaktadır. Öncelikle size bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Kışın Taşınmanın Avantajları

Kış aylarında nakliye yaptırmak aşağıdaki durumlar açısından olumludur:

  1. Kışın Taşınmak yaz aylarına göre daha ucuzdur. Çünkü pek fazla kişi taşınmadığı için nakliye firmaları iş almak adına daha uygun fiyatlar söyleyecektir.
  2. Yaz ayları kadar yoğun bir taşınma olmadığı için ortam daha müsait olacaktır.
  3. İstediğiniz gün taşınma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü nakliye firmaları büyük çoğunlukla her gün müsait zaman ayarlayabilecektir.

Kışın Taşınmanın Dezavantajları

Tahmin ettiğiniz gibi olumlu yanlarından daha fazla olumsuz yanları olan bir durumdur.   Bu durumlar ve çözümleri kısaca şunlardır:

  1. Nakliyatı yapacak kamyonun kar lastikleri olup olmadığını sorun. Bu hem sağlığınız hem de eşya güvenliğiniz açısından çok önemli bir detaydır. Ayrıca kar lastiği olmayan bir araçla polis kontrolüne takılırsanız çeşitli problemler ile nakliye süreciniz oldukça uzayacaktır.
  2. Isınma probleminizi önceden halletmeniz çok önemlidir. Evin ısınma yöntemi nasıl olacaksa bunu erkenden halledin. Eğer doğalgaz ise aboneliği açtırın, soba ise kurulum yapın. Ancak bunları bir şekilde halletmediyseniz elektrikli ısıtıcı mutlaka yanınızda bulundurun.
  3. Özellikle şehirler arası nakliyat yaptıracaksanız nakliye süreleri hava koşulları nedeniyle uzayabilir hatta bir gün sonraya atabilir. Bu sebeple gecikmelere karşı her türlü önleminizi almaya çalışın.
  4. Hava durumunu mutlaka sürekli kontrol edin. Kış aylarında olabilecek ani hava olaylarını mutlaka sürekli gözlemleyin ve bu doğrultu da en uygun günü ayarlayın
  5. Kapı önlerini ve bina girişlerini buzlanma ve kayma riskine karşı öncede temizleyin.
  6. Özellikle tipi şekilde kar yağışı ya da yağmur yağışında eşyalarınızın ve elektronik cihazlarınızın zarar görmemesi için çok iyi ve kat kat paketleyin.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir