Küçük Evleri Büyük Göstermek İçin Yapılması Gerekenler

Kendi tercihlerimiz doğrultusunda ya da bundan bağımsız olarak küçük bir evde yaşıyor olabiliriz. Burada bahsetmiş olduğumuz ‘küçük’ tabiri ise kişiden kişiye değişebilmektedir. Örneğin kimi insan için 1+1 bile yetiyorken kimileri içinse 3+1 bile ‘küçük’ algılanabiliyor. Bu sebeple eşiniz dostunuz evinizin gayet geniş olduğunu söylese bile size yeterli gelmiyorsa çok faydalı bir içerik hazırladık. Küçük Evleri Büyük Göstermek İçin Yapılması Gerekenler adlı yazımızı okuyarak kendi eviniz için pratik tüyoları uygulayabilirsiniz.

İçerik

Küçük Evler İçin Boya Seçimi Nasıl Olmalı?

Nakliye öncesi boya seçimi her boyutta ev için oldukça önemli bir aşamadır. Geniş bir salonunuz olsa bile yanlış tonlar yüzünden alanı daraltmış gibi gözükebilirsiniz. Doğru boya seçimi yapmak bu nedenle çok önemlidir. Doğru boyadan kast ettiğimiz şey ise özellikle küçük odalar veya salonlarda açık renk kullanılmasıdır. Açık renk boyalar her zaman için içeriyi daha ferah gösterir.

Örnek Renkler Şunlardır: Açık Gri, Bej, Yumurta Kabuğu, Açık Yeşil, Beyaz, Krem Tonları

Uygun Depolama Alanları Yaratın

Evi küçük olan herkes eşyaları sığdırmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Bu gibi durumlarda ufak bir alan yaratmak bile çok değerlidir. Bu sebeple pek çok yerden bulabileceğiniz malzemelerden faydalanabilirsiniz. Oda kapılarının arkasına askılık alabilirsiniz. Bu alana havlularınızı, tişörtlerinizi ve mont gibi şeylerinizi asarak dolaplarınızda yer açabilirsiniz. Ya da pek çok yerde bulunan çekmece içine koyulan pratik eşya düzenleyicilerinden faydalanabilirsiniz. Koltuklarınızı yeni alacaksanız bazalı olmasına dikkat edebilirsiniz.

Küçük Evler İçin Perde Seçimi

Küçük bir eviniz varsa pek bilinmeyen bu yöntemi deneyebilirsiniz. Özellikle açık kumaştan yapılan perdeler gün ışığını evinizin daha iyi almasını sağlayacak ve bu sebeple eviniz olduğundan daha geniş gözükecek.

Evinizi Daha Büyük Göstermek İçin Ayna Kullanın

Aynalar bildiğiniz gibi olan ortamı aynı şekilde geri yansıtmaktadır. Bu ise hileli bir yol ile evi olduğundan daha büyük gösterir. Mutlaka evinizin belirli alanlarında ayna kullanın ve genişliği hemen fark edin!

Ufak Salonlar İçin Mobilya Seçimi

En önemli maddelerimizden birisi ise mobilya seçimidir. Eğer yeni mobilyalar alacaksanız salon ölçünüzü muhakkak doğru şekilde bilin ve set almak yerine daha az parçalı koltuk takımlarından yana tercihinizi kullanın. Eğer hoşunuza gidiyorsa L koltuk diye tabir edilen koltuk modelini kullanabilirsiniz.

Ufak evi olanlar için hazırladığımız bu içeriğimizde yeni taşınacağınız ev için şehirler arası nakliyat arıyorsanız Kartal Evden Eve Nakliyat daima yanınızda olacaktır. Hemen şimdi talep oluşturabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir