Televizyon Nasıl Paketlenir? Nakliye Sırasında Televizyon Nasıl Taşınır?

Evimizi taşırken pek çok ufak boyutta eşyalarımızı kolilere koyarak paketleriz. Bunlar kıyafet ve yorgan gibi şeyler olabileceği gibi tabak çanaklarda olabilir. Bu gibi eşyalarımızı kolaylıkla tek başımıza bile taşıyabiliyorken bazı büyük eşyalarımızı taşımada pek çok sorunla karşılaşabiliriz. Örneğin artık hemen hemen herkesin evinde büyük boyutlarda bulunan Televizyonlar gerçekten taşıması en problemli ve riskli eşyaların başında gelmektedir. Hem paketlenmesi konusunda hem de eğer mümkünse 2 kişinin taşıması konusunda özenli davranmak gereken eşyaların başında televizyonlar gelmektedir. Çünkü herhangi bir kırılma ya da çizilme durumunda binlerce liralık masrafa yol açabiliyor hatta pert bile olabiliyor. Bu nedenle sizler için önemli konulardan biri olan Televizyon paketleme yöntemini ve taşıma taktiklerinden bahsedeceğiz.

Ev Taşırken Televizyon Paketleme Yöntemleri

Önceleri çok yüksek maliyette olmamalarından ve çok büyük boyutlarda olmamalarından dolayı Televizyonlar taşınırken bir battaniye sarılıp bantlanarak o şekilde taşınabiliyordu. Ancak şu an hem boyutların büyüklüğü hem de gerçekten çok pahalı olmalarından dolayı iyice paketleyip işimizi garanti altına almak zorundayız. Şimdi sizlere en garanti yöntemden bahsedeceğiz;

  • Öncelikle televizyonumuzu masa ya da bu gibi bir zemine koymadan önce altına Şilte adı verilen koruyucu elastik yapıyı seriyoruz.
  • Televizyonu Şilte’nin üstüne koyduktan sonra üst kısmını da şilteye sararak bir paket haline getiriyoruz. Burada ki önemli nokta ise televizyonun herhangi bir yerinde açıklık olmaması, iyice sarılmasıdır.
  • İşimizi sağlama almak için bu kadar önlem yetmez. Hemen ekranın denk geldiği Şilte ile sarılmış alana ekran büyüklüğünde aldığımız straforumuzu seriyoruz ve boydan boya iyice bantlıyoruz. Şilte ile bütünleşmesini sağlıyoruz.
  • Hemen bu katmanın üstüne de televizyonun her tarafını iyice saracak şekilde balonlu naylon ile kapatıyoruz ve bantlıyoruz.
  • Son olarak ise bütün televizyonu saracak büyüklükte bir karton bulup TV’mizi bu kartona sarıyoruz. Ayrıca kartonun köşelerinden kesikler atıp, katlanıp köşe noktalarını da iyice sarmasını sağlayıp bantlama işlemi gerçekleştiriyoruz. Paketlememiz hazır!

Tüm işlem aşamalarını bire bir yapmasanız bile en azından 4. Aşamaya kadar yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

LED Ekran Televizyon Taşıma Yöntemi

Bir nakliye firması ile anlaşmışsanız onlar zaten dikkatli bir şekilde bu işlemi gerçekleştirecektir. Ancak nakliye şirketi ile anlaşmadıysanız ve kendi tanıdıklarınızla bu işlemi gerçekleştirecekseniz dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır.

Pek çok kişi TV taşımayı sıradan bir işlem olarak görür ve bu nedenle en çok zarar gören eşyalardan biri Televizyon olur. Öncelikle böyle bir sorunla karşılaşmamak için gerekli paketleme işlemi sonrasında televizyonunuzu muhakkak 2 kişi taşımaya özen gösterin. Artık büyük boyutlarda olan TV’ler tek kişi taşımaya çalıştığınızda ağır gelmese de anlık bir hatada elinizden kayıp düşebilir. Ne kadar korunursa korunsun yüksek bir alandan düşerse zarar görebilir. Ekran kırılmasa dahi içindeki devre elemanları hasar görebilir.

Bu nedenle sizinle birlikte taşıyacak birini bulmanızda büyük fayda vardır. İki kişi apartman merdivenlerinden indirdikten sonra yükleyeceğiniz bireysel ufak boyutlu ya da kamyonet tarzı aracınıza Televizyonu mutlaka en son ve etrafında temas edecek bir şey olmadığından emin olduğunuzda yerleştirin, sağlam ve oynamayacağı bir alana sabitleyin. Her ihtimale karşı ekranın olduğu bölge mutlaka üste bakan tarafta olsun. Bu işlemi aynı şekilde yeni konuta yerleşirken de uygulayın ve televizyonunuzu güvenle taşıyın.

Her türlü Ev, Ofis veya Dükkân gibi taşınma durumunuzda Kartal Evden Eve Nakliyat her zaman sizlerin yanında! Uygun fiyatlar ve Parça eşya taşıma imkânıyla hemen bizlere ulaşın Profesyonel nakliye hizmetinden faydalanın.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir