Nakliye’den Önce Taşıma Planı Yapmanın Önemi

Nakliye’den Önce Taşıma Planı Yapmanın Önemi

Nakliye dönemleri oldukça yoğun geçen birkaç günü hatta şehirlerarası nakliyat yapacaksınız bir haftaya kadar bir süreyi kapsayabiliyor. Bu sebeple özellikle uzun zamandır taşınmadıysanız ya da hayatınız boyunca aile evinde doğup büyüyüp böyle bir aşamayı deneyimlemediyseniz nakliye ve taşınma süreci sizler için yorucu ve beklenmedik sürprizlerle dolu olabilir. Sizler de son dakika sürprizleri ve karşılaşabileceğiniz pek çok olumsuz ekstra yorucu şartlarla uğraşmak istemiyorsanız ve bunları minimalize etmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız Nakliye’den Önce Taşınma Planı Yapmanın Önemi adlı yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Taşınma Planı Nedir?

Taşınma planı, evdeki eşyalarınızın kolilenmeden önceki ayarlama aşamasından yeni evinize tam olarak yerleşmenizi sağlayan planların bütününü kapsayan işlem sırası bütünüdür. Bu plan genel olarak gün gün ve saat saat yapılarak tam olarak işlemler sıraya alınır. Önceden planlayacağınız ve araştırıp öğrendiğiniz önemli işlemleri not alarak taşınma işlemleri ile uğraşırken her şeyin sırası ve eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Taşınma Planı Nasıl Yapılır?

Düzenli ve iyi bir şekilde yapılmış taşınma planı sizlerin iş yükünü ve stresini oldukça azaltacaktır. Kısaca şu kriterlere dikkat ederek planınızı oluşturabilirsiniz.

  • Eşyalar için uygun boyutlarda kolilerin ayarlanması
  • İyi bir araştırma sonucu kaliteli ve bütçe dostu nakliyat firması bulunması
  • Evdeki faturaların iptal edilip yeni eve taşınma süreci
  • Yeni Evinizin temizliğinin önceden yapılması
  • Yeni taşınacağınız ev kira ise hasarlı bölgeler önceden belirlenip ev sahibine bildirilmeli
  • Not kağıdına nakliyat günü için yapmayı planladıklarınızı tek tek yazmak
  • Nakliye aracının geleceği gün hem oturduğunuz evde boş bir park yeri bulmalı hem de yeni taşınacağınız evin civarında nakliye için uygun alanları gözlemelisiniz.

Bu gibi temel faktörleri göz önüne alarak ve aklınızda olan diğer aşamaları düşünüp birkaç gün öncesinden not alarak taşınma planınızı ayarlayabilir ve bu sebeple zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca en çok karşılaşılan durumlardan olan işlerin sarkması gibi sebeplere karşı bir B planı oluşturabilir, bu şekilde bir ayarlama yapabilirsiniz.

Eşya Planlaması

Normal planlamaların haricinde hazırlanmış olan kolilerinizin ya da beyaz eşyalarınızın ayrı bir detaylı plana ihtiyacı olmaktadır. Örnek vermek gerekirse kırılabilme ihtimali olan eşyalarınız için koruyucu ekipmanlar almak, eşyalarınızın nakliye ekipleri gelmeden önce kolay bir alanda ve rahat taşınabilir durumda olması, kolileri iyi şekilde bantladığınızdan emin olmak, Eşyalarınızın nakliye aracına dikkatli şekilde yerleştirildiğinden emin olmak ve bu konuda ekiplerle iletişim halinde olmak, yeni evinize taşınan eşyaların belirlemiş olduğunuz alan istiflenmesi gibi oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu saydığımız başlıca konulara dikkat ederek bir eşya ve koli planlaması sağlayabilirsiniz.

İyi Nakliye Firması Bulmanın Önemi

Planlamanın en başlıca faktörlerinden biri nakliye firmasının ayarlanması ve istediğiniz kriterlere uymasıdır. Bunlar, firmanın tecrübesi, bulunduğunuz alanda önceden yaptıkları taşıma işlemleri, uygun ücret sunmaları ve araç boyutları ile ekip sayısı gibi pek çok aşamayı barındırmaktadır. Yapmış olacağınız doğru bir nakliye firması seçimi planlarınızın tam olarak işlemesine ve sizlerin günler içerisinde yeni evinizde hazır şekilde oturmuş olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Eğer sizlerde planlı bir şekilde işini profesyonel seviyede yapıp bunu ispatlamış uygun fiyatlı bir firma ile saatler içerisinde taşınma işlemlerinizi halletmek isterseniz hemen bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir