Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Taşınma işlemi tüm dünyada ve ülkemiz de belirli periyotlarda fiyatın arttığı sektörlerden biridir. Buna, benzin fiyatlarında ki değişiklikten, işçilerin aldıkları maaşa kadar olan geniş bir skala sebebiyet vermektedir. Ancak bu fiyat değişikliğinin önemli sebeplerden biri de şehirler arası nakliyat işlemidir. Şehir içi nakliye ve şehirler arası nakliyatın arasında gidilecek olan mesafe gibi nedenlerden dolayı belirli fiyat farkları olmaktadır. Ancak pek çok firma ‘’nasıl olsa uzak bölgeye gidecek ne fiyat söylersem kabul görülür’’ deyip sizlerden fahiş fiyatlar isteyebilir. Bu gibi durumlar için Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Adlı yazımızda sizleri bu konuda biraz olsun bilinçlendirmek istiyoruz. Hemen içeriğimize geçelim.

Nakliyat Fiyatı Nasıl Hesaplanır

Değişiklik olabileceği ve şu an yazdığımız yazının 6 Ay sonra geçerli olamayabileceğini düşünerek net olarak bir fiyat yazılması mümkün değildir. Zaten sizin taşınacağınız ilin ne kadar uzakta olduğu ve ne büyüklükte bir araca ihtiyacınız olduğu da fiyata doğrudan etki eden nedenler arasındadır. Ancak kabataslak olarak taşınma maliyetini arttıran şeyler hakkında bilgi vermemiz gerekirse birkaç temel etkeni söyleyebiliriz. Bunlar;

  • Eşya sayısı
  • Gidilecek olan mesafe
  • Paketlenmenin dahil olması
  • Hızlı taşınmak için gereken nakliye çalışanı sayısı
  • Kaç seferde gidileceği

Gibi pek çok konu ücretlerde ki farkı yaratan temel unsurlardır. Bunları nakliye firmalarıyla paylaşarak kabataslak bir fiyat ortalaması alabilirsiniz. Ayrıca bizim firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden biri de ekspertiz hizmetidir. Yani, bu konuda tecrübeli olan bir çalışanımız gelip evinizin oda sayısı ve eşya hacimleri gibi etmenleri göz önüne alarak gidilecek mesafeye en uygun fiyatı sizler için hazırlar.

Şehirler Arası Nakliyat Ücretleri Nasıl Hesaplanır

Şehirler arası nakliyat denildiği zaman işleme asıl ücret olarak gidilecek olan yol masrafı da ekleniyor. Hemen yukarıda madde madde yazdığımız etmenlerin de hesaplaması ile birlikte ortalama olarak bir ücret çıkartılıyor. Olduğunuz konumdan ne kadar uzağa gidiyorsanız da fiyat belirli oradan artış gösterebiliyor. Bunun başlıca sebebi ile hem daha çok zaman alması hem de benzin gibi etmenlerdir. Ayrıca bazı durumlarda daha fazla çalışan sayısına da ihtiyaç duyulabiliyor. Ancak sizler en iyi fiyatları almak için mutlaka öncesinde bizimle iletişime geçmelisiniz.

Şehirler Arası Büyük Kamyonlu Taşımacılık Ücretleri

Eşyalarınızın fazla olduğunu ve standart bir kamyonun yetmeyeceğini düşünüyorsanız işinizi garantiye alıp daha büyük kasa hacmine sahip kamyonları tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde araca sığmayan eşyalarınız için bir araç daha ayarlamanız gerekebilir. Bu da fazladan bir ücret anlamına gelir. Eğer eşyalarınızın bir kamyona sığıp sığamayacağından emin değilseniz kesinlikle nakliye firmasıyla görüşmelisiniz. Eşya durumunuzdan oda sayınızdan bahsedebilirsiniz. Bunu belirtiyoruz çünkü her nakliye firmasının kamyon boyutu bir olmayabiliyor. Bu sebeple hem kendinizi garantiye almış olursunuz. Hem de daha büyük araç için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini kabataslak anlamış olursunuz.

En iyi nakliye ücretlerini hemen öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şehirler  Arası En Uygun Fiyatlı Nakliye için her zaman profesyonel hizmeti uygun fiyata sağlamaktayız.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir