Şehirler Arası Nakliyat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehirler Arası Nakliyat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliyat işlemleri genel itibariyle taşınacak kişi için pek çok açıdan stres yaratacak bir durum olabilmektedir. Bu, eşyaların paketlenmesi, nakliye firması arayışı, dolap gibi mobilyaların dikkatli şekilde sökülmesini ve daha pek çok şeyi kapsayan bir aşamadır. Ancak her ne olursa olsun istediğimiz o yeni ev taşınmak için tüm bu birkaç günlük süreç göze alınabilir.

Bahsettiğimiz bu gibi durumlar haricinde nakliye işlemi bazı durumlarda daha dikkatli halledilmesi gereken bir iştir. Bu sebeple iyi bir isim yapmış, güzel geri dönüşler sağlamış uygun fiyatlı nakliye yapan bir firma sizi burada büyük ölçüde rahatlatacaktır. Şimdi sizler için hazırlamış olduğunuz Şehirler Arası Nakliyat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı yazımıza hemen geçip sizleri elimizden geldiği ölçüde bilgilendirelim.

 

Şehirler Arası Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Şehirler arası nakliyat, mesafenin uzaklığı açısından birkaç temel faktöre dikkat edilmesini gerektiren işlemdir. Aşağıda başlıca önemli olanlara yer verdiğimiz listede ki kurallara uymanız ve bu doğrultu da hareket etmeniz önemlidir.

Nakliyat Firmalarını Araştırın

Pek çok müşterinin ilk düştüğü hata, işi son güne bırakıp rastgele olarak nakliye firması ile anlaşmaktır. Ancak bu, sıkıntılar yaratabilecek bir durum olabilmektedir. Unutmayın ki her nakliye firması kendisi için sektörün en iyilerinden olduğunu, çok iyi hizmet verdiğini söyleyecektir. Ancak bunu ispatlayamayacaktır. Sizler de güzel sözlere aldanıp o firma da karar kılabileceksiniz. Ancak özellikle şehirler arası nakliyat için kesinlikle bu işi tecrübe edinmiş iyi bir ekibe sahip nakliye firması seçmelisiniz. Bizler gibi işini yarı yarıya şehirler arası taşımacılık ile sürdüren tecrübeli firmalar sizlere yardımcı olacaktır. Bu sebeple öncelikle firmaya şehirler arası taşımacılık hizmetinde ki tecrübesini sorabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Şehirler Arası Nakliye Firması Arayın

Tabii ki aşırı uygun fiyatlı nakliye firmaları sorunlar yaratabilmektedir. Bu sebeple örnek vermek gerekirse 1.000 TL’lik bir nakliyeyi 400 TL’ye hemen yaparız diyen firmalardan uzak durmak iyi bir tercih olacaktır. Ancak makul bir düzeyde indirim sağlayan firmalar gerçekten müşteriler için yararlı olabilir. Bu gibi firmalar zaten sürekli işlem gerçekleştirdikleri için aşırı ücretler istemez, memnun müşteri ile iyi geri dönüşler sağlamak isterler.

Ekstra Ücret Konusunu Kesinliğe Kavuşturun

Özellikle şehirler arası nakliyatta ekstra ücret konuları açısından pek çok kişi sorunlar yaşıyor. Olmadık durumlardan dolayı mağdur olmak istemezseniz bunu firmanızla peşinen konuşun. Verdiğiniz nakliye ücreti haricinde herhangi bir ödeme yapmayacağınız ya da ne gibi durumlarda ödeme yapmanız gerektiğini bilin ve bu doğrulta karar verin.

Firmaya Konumu Kesin Olarak Bildirin

Yeni taşınacağınız konum il dışı olduğu için firma ile detaylı olarak açık adresi paylaşın. Yeni taşınacağınız evin binasının önünde uygun alan var mı? Taşınma açısından sıkıntı yaratabilecek kurallar var mı? gibi pek çok konu hakkında onlar istemese bile siz önceden bilgilendirmeyi sağlayın.

 

Şehirler Arası Nakliyat Nasıl Yapılır?

Şehirler arası nakliyat gidilecek mesafenin şehir içinden daha fazla olması sebebiyle dikkatin arttırılması gereken bir iştir ve amatörlük istemez. Bu sebeple iyi bir firma seçmeye gayret göstermelisiniz. Eşyanın nakliye aracına yüklenirken sağlam şekilde yerleştirilmesi ve nakliye sağlayan ekibin kalabalık şekilde bulunması gibi pek çok unsur şehirler arası nakliyatın başlıca yapı taşını oluşturur. Firmanın kullandığı kamyon boyutları da kesinlikle eşyalarınız için uygun olmalıdır. Bu gibi pek çok unsur sonrasında nakliyat firması eşyalarınızı belirtildiği gibi taşımaya özen gösterecektir.

Eşyalarınız taşındığınız evden dikkatli şekilde paketlenip hemen ardından sağlam ve sallanmaya şekilde araç içine yerleştirilir. Bu süreçte nakliye çalışanları sizi durumdan ve olabilecek aksiliklerden dolayı gerektiği durumlarda uyarır. Eşyalar araca yüklendiğinde ekiple birlikte yola çıkılıp diğer şehre geçilir. Bu yolculuk sürecinde nakliye şoförü aracı aşırı sallamadan uygun hız limitlerinde gitmelidir. Sonrasında yeni konuma vardığınız da sizin önceden inceleyip firmaya belirttiğiniz çevre koşulları çerçevesinde araç uygun bir konuma bırakılır. Eğer siteye taşınıyorsanız gerekli izinler ve zaman aralığı site yönetimine belirtilmelidir. Eşyalar tüm bunlar sonrası apartman darlığı gibi unsurlara göre dikkatle yerleştirilir. Yeni evinize güvenle taşınmanız sağlanır.

Tavsiye Edilen Nakliyat Firmalarını Seçmeye Özen Gösterin

Nakliyat firmalarında en önemli gösterge geri dönüşler ve yapmış olduğu işlemlerin yoğunluğudur. Bu sebeple önceki müşteriler tarafından tavsiye edilen firmalara önem verebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden bir firma arıyorsanız da sitenin tasarımı, yapmış olduğu toplam işlemler gibi kısımlar sizler için yön gösterici olabilir.

Eğer sizlerde şehirler arası nakliyat yaptırırken tereddütte kaldıysanız hemen bizlerle iletişime geçin ve size çok kısa bir sürede dönüş sağlayalım. Şehirler arası nakliyatta ekstra bir uzmanlık sahibi olan firmamız sizlere uygun fiyatlı ve uzman bir hizmet sağlamak için en iyi koşulları sağlamaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir