Şehirler Arası Nakliyat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siteye Taşınmadan Önce Bilinmesi Gerekenler – Site Taşınma Kuralları

Bulunduğumuz konuttan bir başka konuta taşınma aşamasında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. Her ne kadar pek çok zorluğu nakliye ekipleri bizim için hallediyor olsa da biz, yani konut sahiplerinin de üstüne düşen birkaç önemli görev bulunmaktadır. Özellikle konumuzda değineceğimiz gibi, bir siteye taşınacaksanız daha keskin kuralları olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu kuralların haricinde taşınma işlemini yapamayacağınızı, yapmaya kalksanız bile işlemlerinizin yarım kalabilme ihtimalinin olduğunu belirtmeliyiz. Şimdi sizler için derlediğimiz Siteye Taşınma Kurallarını ve Bilinmesi Gerekenleri aktaralım.

Siteye Taşınmadan Önce Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

Bu kapsamlı yazımızda öncelikle sizler için nakliye aşaması haricinde bir ev sahibi ya da kiracı olarak bilmeniz gereken noktalardan bahsetmek istiyoruz. Bu noktaları sormanız ve detaylı şekilde öğrenmeniz önemlidir.

1- Bina Sağlamlığı: Siteler, normal konutlara göre belirli sağlamlık kriterlerine daha çok uyum sağlarlar. Fakat yine de site yönetimine ya da etrafta yaşayanlara sitede ki evlerin sağlamlık durumunu ve eğer biliyorlarsa nasıl yapıldığını, bodrum katlarında herhangi bir paslanma ya da çatlama olup olmadığını sorabilirsiniz.
2- Bina Yaşı: Bina görünüşleri dışarıdan ve içeriden ne kadar sağlam ve yeni olursa olsun yaşı önemli bir kriterdir. Her ne kadar, içinizde siteye taşınmanın güveni olsa da binanın yaşını öğrenmeyi ihmal etmeyin. Bu hem deprem bölgesinde ki konutların riski için, hem de evin belirli bir yaştan sonra değer kaybetmesine ilişkin sizlere bilgi verecektir.
3- Aidat Bilgisi: Sitelerin belirli tutarlarda aidatı olduğunu hepimiz biliriz. Ancak kimi sitelerde binlerce liraları bile bulan bu tutar bazılarında ise 100-200 TL civarında olabiliyor. Sizler bu aşamada bu bilgiyi edinmeli ve aldığınız hangi hizmetler için bu ücretin alındığını bilmelisiniz.
4- Evin Cephe Bilgisi: Normal bir konuta taşınırken de öğrenmeniz gereken bu konu siteler için de geçerlidir. Bu konuda bazı site sakinleriyle konuşacak olursanız sizlere bazı yöne bakan evleri tutmamanızı ( daha soğuk olduğu, daha fazla güneş ışığı aldığı, çocuk seslerinin çok olduğu vb.) söyleyecektir. Önemli bir taşınma kıstası da bu olmalıdır.
5- Site İçindeki Dükkanlar: Market, Kuaför ya da bir Pet Shop gibi çoğu dükkan bazı sitelerde bulunurken bazılarında hiç biri bulunmamaktadır. Bu sebeple öncesinde gözlemleyerek bu konu hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Unutmayın ki site içerisinde ne kadar ihtiyaç giderici dükkan var ise sizlere sağladığı kolaylıkta o oranda iyi olacaktır.
6- Otopark Bilgisi: Bazı sitelerde bu kural gevşek bırakılırken bazı siteler için her daireye 1 araç gibi kısıtlamalar yapılabiliyor. Bu sebeple mutlaka sorup öğrenmeniz gereken konulardan birisi daireniz için kaç araçlık park yeri olduğudur.

Bu ve bunlar gibi pek çok konu hakkında bilgi edinmeniz taşınma öncesi kesin bir karar vermeniz için sizlere yön gösterici olacaktır.

Siteye Taşınmadan Önce Bilinmesi Gereken Kurallar

Taşınma aşamasına kadar geldiniz ve bir kaç gün içinde istediğiniz sitedeki eve taşınıyorsunuz. Peki, sitenin kurallarını biliyor musunuz? Pek çok kişi normal bir sokağa taşınıyormuş gibi düşünüp böylesine önemli bir ayrıntıyı atlayıp çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle kesinlik bilmeniz gereken başlıca kurallar hakkında kesin bilgi sahibi olmalısınız. Biz Kartal Evden Eve Nakliyat olarak en çok karşılaştığımız ve sizlere yardımcı olacak site içi kuralları aktarıyoruz:

Ev Taşıma Saatleri: Sitelerde genel olarak 09.00 ve 19.00 gibi bir taşınma zaman aralığı bulunmaktadır. Ancak binlerce site ve bir o kadar da yönetim olduğunu unutmadan bunların değişiklik gösterebileceğini belirtmek isteriz. Bizim en çok karşılaştığımız çalışma saatleri bunlar olsa da kimi yönetimler site sakinlerinin rahatsız olduğunu belirterek bu saatleri daha erkene çekebilmektedirler.

Hafta Sonu Taşınma Kuralları: Bazı site yönetimleri Pazar günü taşınmalar için bir şey demiyorken bazıları Pazar günü taşınmaları ortak alınmış kararlar neticesinde yasaklayabiliyor. Bu sebeple siz taşınmadan önce bu konu hakkında kesin bilgi edinmeyi ihmal etmeyin.

İstenen Evraklar: Site yönetimleri ikametgâh ve aidat ödemesi gibi prosedürleri kesin olarak istemektedirler. Bu sebeple taşınmadan önce bu işlemleri halledip gerekli yerlere vermeyi ihmal etmeyin.

Yük Taşıma Asansörü: Sitenin normal asansörü haricinde mobilyalar ve beyaz eşyalar gibi alan kaplayan ve ağır olan eşyalar için asansörü olup olmadığını öğrenin ve taşınma planınızı bu doğrultuda yapın.

Sizler de onlarca sitede taşınma işlemlerini başarılı bir şekilde yapmış ve kurallara hakim bir nakliyat firması ile uygun fiyatlı olarak çalışmak isterseniz Kartal Evden Eve Nakliyat ile güvenli bir şekilde eşyalarınızı taşıtın. Hemen NAKLİYAT TALEBİ gönderin ve size dönüş sağlayalım.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir