Taşınırken Bitkiler Nasıl Paketlenir? Nakliyat Sırasında Çiçekler Nasıl Taşınmalı?

Taşınırken Bitkiler Nasıl Paketlenir? Nakliyat Sırasında Çiçekler Nasıl Taşınmalı?

Taşınırken Bitkiler Nasıl Paketlenir? Nakliyat Sırasında Çiçekler Nasıl Taşınmalı? Nakliyat sırasında pek çok eşyamızı önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi düzgünce koliledik. Beyaz eşyalarımızı ve televizyonumuzu da dikkatli bir biçimde koruyucu malzemeler ile muhafaza ettik. Peki, az da olsa neredeyse herkesin evinde bulunan bitkileri, çiçekleri en iyi şekilde nasıl taşıyacağız? Bildiğiniz gibi bitkiler sallantı gibi durumlarda topraklarını kaybedebilir, hatta kırılabilirler bile. Onların bizler ve hayvanlar gibi canlı olduğunu bilmeli ve bu koşullara göre davranmalıyız. Taşınırken Bitkiler Nasıl Paketlenir Nakliyat Sırasında Çiçekler Nasıl Taşınmalı? Adlı yazımızda sizler için bitkilerinizi ve çiçeklerinizi en iyi muhafaza yöntemini anlatacağız. Birebir uygularsanız sağlıklı bir taşıma süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Nakliyat Öncesi Bitkiler ve Çiçekler Nasıl Paketlenmeli?

Öncelikle bitkilerimizin tam güvenliğini ve yerleştireceğimiz kolinin ıslanmaması için bitki kabını çöp poşeti veya benzer bir malzeme yardımı ile sarıyoruz. Sonrasında çiçeklerinizin zarar görmesini engellemek için koruyucu önlemler almalısınız. Çiçeklerinizin yan taraflarına çıta ve tek parça karton gibi aparatlarla destek sağlamalı ve gelebilecek darbelere karşı korumalısınız. Bu koruyucu ekipmanları bant yardımı ile nazikçe çiçeğin etrafından bantlamalısınız. Bu şekilde korumaya aldığımız çiçeğimiz yan duran dikdörtgen şeklindeki koliye yanlamasına yerleştirilir. Koruma ekipmanları ile etrafını çevrelediğiniz için nakliye sırasında sallansa bil herhangi bir zarar görmeyecektir. Bu aşamadan sonra kolimizin kapaklarını kapatıp sağlam şekilde bantlıyoruz. Birkaç tur bant atmanız yararınıza olacaktır. Ancak unutmayın ki bu aşamada çiçeklerinizin hava almasını sağlamalısınız. Bu sebeple kolimizin yan bölgelerine kesikler atıp biraz alan açıyoruz. Son olarak da kolinin içinde çiçek olduğunu belirtmek için koliye büyük harflerle ‘’Çiçek Var’’ diye belirtebilirsiniz. Bu nakliye ekiplerinin ekstra özen göstermesini sağlayacaktır.

Çiçeklerin Nakliye Aracına Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Bir diğer önemli durumlardan birisi budur. Uzman bir nakliye ekibiyle çalışıyorsanız bunu kendileri güzelce ayarlayacaktır. Ancak özellikle şehirler arası nakliyat yaptıracaksanız bu konu önemini arttırmaktadır. Nakliye aracına çiçeklerinizi sağlam bir şekilde yerleştirmek için dikkat etmeniz gereken konu çiçeklerin sağlam eşyaların yanında durmasını sağlamaktır. Yani çiçeği koyduğunuz alanın yanında sallanmayacak kadar sağlam eşyalar bulunmalıdır. Ancak her şekilde siz yine çiçeğinizin yukarıda bahsettiğimiz gibi koruyucu önlemlerini alın. Sonrasında çiçeğin hem yan tarafını hem de üst tarafını kontrol edin. Herhangi bir eşyanızın araçtayken çiçeğin üstüne düşme ihtimali varsa önlem alın.

Taşınırken Çiçeklere Özen Gösteren Bir Nakliye Firması

Firmamız Kartal Evden Eve Nakliyat olarak çiçeklerinizin güvenliğini son derece önemsiyoruz. Evcil hayvanlarda olduğu gibi her türlü canlının korunması bizim için çok önemlidir. Bu sebeple işinde profesyonel olan nakliye uzmanlarımız ile dikkatli bir şekilde eşya yerleşimi yaparak çiçeklerinizin ve bitkilerinizin güvenliğini sağlıyoruz. Dilerseniz hemen şimdi bizimle iletişime geçip uygun fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir