Nakliye’den Önce Taşıma Planı Yapmanın Önemi

Taşınırken Ev Toplamanın Püf Noktaları Nelerdir? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınırken Ev Toplamanın Püf Noktaları Nelerdir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Hayalimizde ki o çok istediğimiz eve taşınmaya karar verdik. Nakliye firması dâhil olmak üzere pek çok işlemlerimizi hallettik. Eşe, dosta yardım için haber gönderdik. Hatta iş durumumuzu bile buna göre ayarladık. Peki, taşınma öncesi dikkat etmemiz gereken püf noktaları nelerdir? Evdeki onca gerekli ya da gereksiz eşya gözümüzü korkuturken bizlerin neler yapması gerekmektedir? Pek çok sorunuzun cevabını ve taşınırken yükünüzü biraz daha hafifletecek tüm işlemleri sizler için yazacağız. Şimdi gelin tüm önemli noktalara bir bakalım.

İçerik

Nakliye Öncesi Evi Toplama

Mutlaka eşya paketleme ve toplama işlemlerinizi mümkünse bir hafta öncesinde tamamlamaya çalışın. Günlük ihtiyacınız olan eşyalar hariç geri kalan her şeyi iyice kolileyin ya da sarıp sarmalayın. Koli ihtiyacınız için ise marketlerden rica edebilir ya da ambalajcılardan ücreti karşılığında satın alabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi özellikle kırılabilecek eşyalarınızı balonlu naylon ile sarabilirsiniz. Burada ki en önemli husus koli boyutunuzu tıka basa doldurmak yerine hafif pay bırakarak yükleme yapmanızdır. Bu hem eşyaların aksilik durumunda koliden taşmalarını önleyecek hem de taşıyan kişi için kolaylık sağlayacaktır.

Taşınma Öncesi Kişisel Eşyaların Ayrılması

Her gün lazım olan kişisel eşyalarınızı ( diş fırçası, şampuan, deodorant vb. ) mutlaka daha ayrı bir kutuya ayırın. Bu kutuyu doldurmak yerine böyle eşyalarınıza ulaşmak için özel olarak kullanın. Bu işlemi yapmazsanız, aniden ihtiyacınız olan eşyalarınızı bulmak için hazırlamış olduğunuz kolileri tekrar açıp bakmanız gerekecek ve bir daha uğraş olacaktır. Bu durum pek çok kişinin başına gelen bir durumdur.

Nakliye Öncesi Gereksiz Eşyaların Atılması

Hepimiz zamanında pek çok işe yarayacağını sandığımız gereksiz eşya ya da kıyafet almışızdır. Belki de yıllardır giydiğimiz kıyafetlerimiz artık olmuyor, fazla kirlenmiş ve aşınmış da olabilir. Bu gibi durumlarda yıllardır sürdürdüğümüz tutumumuzu bırakmamız ve gereksiz her türlü eşyamızı bırakmamız gerekmektedir. İsterseniz bir tanıdığınıza verin, isterseniz çöpe atın ama bu gibi eşyalardan mutlaka kurtulun. Bunlar hem sizlere yük olacak hem de ücretlendirmeyi etkileyebilecektir.

taşınmanın püf noktaları

Nakliye Sırasında Kırılabilecek Eşyaların Ayrılması

Özellikle mutfak eşyalarınız (tabak, bardak vb.) ya da vazo avize gibi önem verdiğiniz eşyalarınızı ayrı koymanız çok önemlidir. Bunları balonlu naylona sarıp ya da aralarına gazete, ince tişört gibi şeyleri örterek sağlamlaştırdınız diyelim. Ancak işlem burada bitmez. Hemen akabinde kolilere görülebilecek boyutta kırılabilir olduğunu yazmanız gerekmektedir. Bu atlanmaması gereken çok önemli bir aşamadır.

Ayrıca kolileme işlemlerinin ardından hazır kolileri bir kenara ayırmalısınız. Bu hem sizi evin içinde engellemesini hem de hangi kolide ne vardı diye düşünmenizi önleyecektir.

Taşınma Sürecinde Elektrik, Su, Doğalgaz Abonelik İptali

Taşınmadan önce fatura aboneliklerinizi iptal edip oluşabilecek ekstra fatura borçlarından kurtulmalısınız. Bu işlemleri yazılı olarak yapmak haricinde su sayacı, elektrik sayacı ve doğalgaz sayıcının fotoğrafını çekip işinizi garantiye almalısınız. Ayıca Televizyon ya da İnternet aboneliğinizi de yeni taşınacağınız konuta aldırmak için iptal edip nakil işlemini başlatmalısınız. Özellikle internet daha uzun sürebileceği için bu işlemi taşınmadan birkaç gün önce yaptırmanız yararınıza olabilir.

Nakliyat Firmasını Önceden Ayarlayın

Tüm bu işlemlerin ardından nakliyat firmanızı birkaç gün önceden bulun ve tüm eşya bilgilendirmenizi yapın. Bunun sonucunda sizlere ortalama bir fiyat verilecek ve taşıma işleminiz gerçekleşecektir. Fakat sizler uygun fiyatlı, güler yüzlü ve profesyonel bir taşımacılık hizmeti almak isterseniz, sektörün önde gelenlerinden olan Kartal Evden Eve Nakliyat’ı tercih edebilirsiniz. Hemen şimdi ‘Nakliyat Talebi’ oluşturun dakikalar içinde sizinle iletişim kuralım.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir