Öğrenci Evine Nasıl Eşya Taşınır? Taşınırken Lazım Olan Eşyalar

Taşınmadan Önce Yeni Evinizle İlgili Yapmanız Gereken İşlemler

Yeni eve taşınma süreci oldukça heyecan verici ve özel bir süreçtir. Şehir içi ya da şehirler arası nakliyat olarak bu süreç ikiye ayrılsa da her şekilde belirli bir oranda zaman ayırmanız gereken bir süreçtir. Kısa bir koşuşturma dönemine sebebiyet veren bu süreç için taşınma öncesi eski evinizdeki eşyaları hazırlamak kadar, yeni evinizdeki bir takım işlemleri yapmak da önemlidir. Sizleri en iyi şekilde bilgilendirmek amaçlı en basit detaydan, en önemli işlemlere kadar taşınmadan önce yeni evinizle ilgili yapmanız gereken işlemler hakkında derlediğimiz yazımıza hemen geçelim.

İçerik

Taşınmadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Taşınmadan yaklaşık olarak 4 gün kadar önce elektrik, su, doğalgaz gibi işlemleri halletmeye çalışın. Bunları üstünüze alın. Bunu son güne bırakmanız yeni evinizdeki bu temel ihtiyaçlardan faydalanamamanıza sebebiyet verecektir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda da eşyalarınızı yerleştirmenizde aksamalar olacak, kişisel bakımlar aksayacak ve evdeki temizlenmesi gereken alanların temizliği zor olacaktır. En önemlisi ise birkaç gününüz karanlık susuz ve özellikle soğuk havalarda üşümenize sebebiyet verecektir.

Taşınmadan Önce İç Dekorasyon Planlaması

Taşınmadan hemen birkaç hafta önce yapmak istediğiniz dekorasyon işlemlerine karar verdin. Burada ki ‘hafta’ tabiri çok önemlidir. Çünkü çeşitli aksaklıklar ve sorunlar nedeniyle evinizde çalışma yapacak ustalar işleri geciktirebilmektedir. Eğer taşınmanıza günler kala böyle işlemlere kalkışırsanız eve eşyalarınız geldiği durumda bile evde ustalar bulunur vaziyette olur ve kirin, pisin içinde birkaç gün geçirmek zorunda kalırsınız. Ayrıca eğer kiracı olarak bir eve taşınıp değişikler yapmak isterseniz bunu ev sahibine bildirin ve kira ücreti üzerinden anlaşmayı sağlayın.

Yeni Evde ki Boya Badana İşlemlerine Dikkat Edin

Özelikle evinizin genişliği ve yeni alacaksanız, mobilyalarınıza uygun olmasına dikkat edin. Hızlı bir karar vermek yerine sakince düşünüp renk tonlamasını iyi ayarlayın. Ayrıca bu işlemi de en az 4 gün önceden bitirmeye çalışın. Çünkü boya yapılması zaten her şekilde bir miktar kirliliğe sebep olacak ayrıca kokunun bir müddet evde kalmasına neden olacaktır.

Yeni Ev Yeni Mobilyalar

Eğer maddi durumunuz el veriyorsa ve eski mobilyalarınız gerçekten eskimişse yeni evinizi yeni mobilyalar ile döşemek isteyebilirsiniz. Bu sebeple özellikle ev ölçülerini biliyorsanız bu doğrultuda alışveriş yapmak daha uygun olacaktır.

Taşınılan Yeni Ev Temizliği

Evinize taşınmadan birkaç gün öncesinden temizliğini yapmaya özen gösterin. Her türlü tadilat, boya badana vb. işlemlerin bitmesinin ardından son 2 günden birinde temizliği yapabilirsiniz. Bu, yeni evinize taşındıktan sonra gelen eşyaların ve kolilerin bir daha temizlik ile uğraştırmadan yerleştirilmesini sağlayacaktır.

İyi Nakliye Firması Nasıl Bulunur?

Taşınmadan önceki en önemli bir diğer işlem ise nakliye firması bulunmasıdır. Şehir içi ya da şehirler arası fark etmez, nakliyat işlemi için gerçekten tecrübeli firmalar ile çalışmanız gerekmektedir. Bu, sizi taşınma stresinden kurtaracak en önemli husustur.

Uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı bir nakliyat hizmeti almak isteyenler için firmamız yılların tecrübesi ile evden eve nakliyat hizmeti sağlamaktadır. Hemen bizimle iletişime geçin ve iyi hizmeti iyi fiyata alın.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir